fbpx
MENU

Nealko destiláty si vychutná i zapřisáhlý abstinent

19. 11. 2020
Český nealko destilát

Milujete míchané nápoje s alkoholem, ale nemůžete nebo nechcete pít? Svých oblíbených nápojů se nemusíte vzdávat ani v těhotenství nebo před řízením auta. Můžete si totiž dopřát longdrink alcohol free. Nečekejte však žádné sladké sirupy. Dnes vám představíme české nealko destiláty. Jak se vyrábí bezalkoholový destilát? Jak chutná?

Nealkoholická piva jsou na trhu už pěkných pár let. Nedávno se začala objevovat nealkoholická vína. Vy teď přicházíte dokonce s nealko destiláty. Jak vás něco takového napadlo?

Výzva „Několik týdnů bez alkoholu“

Celé to začalo vlastní zkušeností… Před dvěma lety jsme si dali s kamarády a ve firmě výzvu vydržet několik týdnů bez alkoholu a našich tolik oblíbených longdrinků a koktejlů. Pak přirozeně vyplynulo, že jsme chtěli jít s přáteli do baru a vychutnat si oblíbený drink. Neměli jsme však na chuť na drinky s náhražkovým sladkým sirupem. Toužili jsme po skutečném nealko destilátu!

Zjistili jsme tenkrát, že vlastně žádný nealkoholický destilát na českém trhu není. Podívali jsme se do zahraničí, hledali trendy v pití a objevili, že v UK již uvedli na trh několik značek. Následovala osobní návštěva Londýna a ochutnávání dostupných produktů. Měli jsme výhrady, nebylo to úplně ono. Nechtěli jsme dělat žádné kompromisy. Chtěli jsme vytvořit nealko destilát, který bude chuťově reálnému alkoholu opravdu velmi blízko a zároveň jiný než to, co nabízeli konkurenční výrobci v té době. Chtěli jsme, aby produkt měl chuť co nejpodobnější opravdovému destilátu, aby měl člověk téměř stejný pocit během pití, ale aby neobsahoval alkohol. Postupným vývojem tak vznikla VASSA.

Destilace nealko destilátů

Vyrábíte bezalkoholové destiláty. Destilací však vzniká alkohol. Jak je možné, že z alkoholu vyrobíte bezalkoholové pití?

Výroba našich produktů je prováděna destilací a parní destilací. Rozdílem oproti klasickým alkoholovým destilátům je skutečnost, že v nealkoholických lihovinách není nosičem těchto aromatických látek alkohol, nýbrž voda. Základem výrobních procesů je extrakce (macerace) a následně je prováděna destilace a parní destilace. Tím získáváme aromatické látky z bylin, koření, ovoce a rostlin potřebné pro výrobu nealko destilátů. Jednotlivé podíly se dle receptur následně smíchají v takovém poměru, aby odpovídaly požadovanému charakteru daného výrobku a svou barvou, chutí a vůní vytvořily autentický charakter alkoholu. Finální produkty jsou aromaticky i chuťově silné nealko destiláty, vyrobené zcela z přírodních látek bez použití jakýchkoli přidaných umělých barviv a dochucovadel.

Stop sladkým sirupům

Inspirovali jste se ve světě?

Ano, inspirovali. Nealkoholické destiláty jsou jednou z nejrychleji rostoucích kategorií nápojů na světe. Předpokládaný růst v následujících čtyřech letech je více než 80 %. V současné době je ve všech velkých metropolích jako Londýn, Paříž, New York úplně běžné si objednat nealkoholické destailáty jako například SEEDLIP, CEDERS, STRYYK, BORAGGO. Jednoduše již nikdo nechce sladké náhražky alkoholu ve formě sirupu. Chcete stejný zážitek, jen bez alkoholu. Celá kategorie se velice rychle mění a je jen otázkou času, kdy ve velké míře dorazí i do České republiky. Proto jsme chtěli být první na trhu.

Jak vznikají nealko destiláty

Jak vznikala receptura?

Hodiny a hodiny míchání a obrovské množství testování. Je důležité si uvědomit, že nealko destiláty jsou primárně určeny pro míchané koktejly a longdrinky. V nich doopravdy vynikne jejich chut. O to složitější jsou ochutnávky, testování. Musíte chuťově prověřit i namíchané nápoje. A to je velmi náročné, časově i chuťově. Vývoj trval téměř dva roky. Náš hlavní cíl opravdu byl, aby při pití VASSA ZERO SPIRITS měli konzumenti skutečně pocit jako z opravdového alkoholického nápoje. Proto již při samotném procesu vytváření finálního výrobku musely být testovány různé kombinace. Testovali jsme nejoblíbenější koktejly jako GINTONIC, CUBA LIBRE, DARK MOJITO a další.

Chuť alcohol free destilátů

Pro ty, kdo vaše destiláty ještě neochutnali. Jak byste popsali chuť vašich výrobků? Dají se pít samostatně, nebo jsou spíše určené k použití do míchaných nápojů?

Jak už je zmíněno výše, VASSA ZERO SPIRITS jsou primárně určeny pro míchané koktejly a longdrinky, proto našim zákaznikům doporučujeme nejdříve vyzkoušet VASSU jako součást oblíbeného koktejlu nebo longdrinku. Zde vynikne její nezaměnitelná chuť se stejným aroma a stejnou chutí jako u skutečných alkoholických nápojů. A to jak doma, tak ve vašem oblíbeném podniku.

Gin destilujeme podle originálního staročeského receptu, který obsahuje tradiční bylinky jako jalovec, koriandr a citrusovou kůru. Vůni jsme pečlivě extrahovali, abychom vytvořili známé aroma, které dobře znáte z tradičního ginu.

Žádný ze světových nealko destilátů a stejně tak i varianty VASSA: VASSA ZERO RUM, VASSA ZERO VODKA, VASSA ZERO GIN není primárně určen pro samostatné pití, to je důležité si uvědomit. Proto jsme také nyní před Vánoci připravili luxusní dárkové balení, jehož součástí jsou doporučené nejoblíbenější receptury na nealkoholické koktejly.

Nealko „alkohol“ v luxusním dárkovém balení

Kde vaše výrobky můžeme ochutnat?

Bohužel do našeho uvedení na trh a do barů krutě zasáhla jak první, tak i druhá vlna covid 19. Celý sektor HORECA (znamená hotely, restaurace, café) je extrémně postižený. V každém případě se nám podařilo v průběhu léta zalistovat naše produkty do několika vybraných podniků v celé České republice. V současné době intenzivně pracujeme na procesu listování do obchodních řetězců. Věříme, že verze našich nápojů v luxusním dárkovém balení bude ideálním vánočním dárkem. VASSA ZERO SPIRITS je originální možností pro všechny, kteří nemohou nebo nechtějí pít alkohol. Samozřejmě naše produkty si můžete koupit od samého začátku napřímo na našem webu vassaspirit.com anebo na webech našich partnerů.

VASSA ZERO SPIRITS je první česká značka vyrábějící nealko destiláty

Kdo jsou vaši zákazníci?

Primárně ženy (častěji) a muži 25–45 let, bydlící ve městě, kteří hledají alternativu k současnému alkoholovému drinku. Buď proto, že již nechtějí pít klasický alkohol, nebo z nějakého svého důvodu nemohou (matky v domácnosti s dětmi, těhotné, řidiči a podobně). Také lidé, kteří preferují zdravý vyvážený životní styl, a konzumace alkoholu jim do něj nezapadá. Jsou to lidé, kteří mají rádi míchané prémiové nápoje. Navíc jim záleží na tom, jaký drink pijí.

Obal prodává i u nealko destilátů

Líbí se mi, že jste si vyhráli i s obalem. Nápoje prodáváte ve vkusných stylových lahvích. Povězte nám, prosím, něco o láhvích. Proč jste investovali i do skleněných obalů?

Láhev, etiketa, dárkové balení, stejně jako skleničky pro koktejly jsme se snažili navrhnout co nejexkluzivněji. Láhev je vyráběná v Itálii. Byla navržena v jednom z předních světových designových studií. Obdobně to platí o návrhu etikety, která je čistá a jednoduchá.

Destiláty bez alkoholu mají budoucnost

Nechystáte testovací sadu?

Do budoucna určitě ano, pracujeme na tom. Je to jeden z krásných podnětů, které přicházejí od našich zákazníků.

V současné době vyrábíte bezalkoholový rum, gin a vodku. Chystáte se nabídku rozšiřovat?

Ano, pracujeme na rozšíření portrfolia o bílý rum, později o bitter, abychom měli ucelenou řadu nealkoholických nápojů pro míchané koktejly.


Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Jak se oblékat žensky? Prozradí stylistka Michaela Tutko
Kdy a proč pít kontryhelový čaj

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.