fbpx
MENU

Dětský opalovací krém pro atopiky. Jak poznat ten nejlepší?

dětský opalovací krém hypoalergenní

Při výběru dětského krému na opalování pro děti s atopickou pokožkou je důležité vybrat produkt, který bude vhodný pro citlivou a suchou pokožku.

Opalování atopiků nejlépe s minerálními filtry

Atopické děti mají obvykle citlivější a náchylnější pokožku kvůli oslabené kožní bariéře. Jako ochrana před sluníčkem jsou pro atopické děti vhodnější opalovací krémy s minerálními filtry, které nepronikají do pokožky, ale poskytují jí ochranu na povrchu, čímž minimalizují riziko podráždění a alergických reakcí.

Jak vybrat dětský opalovací krém pro atopiky?

  1. Děti s projevy atopického ekzému by měly být chráněny před sluníčkem opalovacím krémem s hypoalergenním složením, který jsou vhodný pro citlivou pokožku. Měly by obsahovat minimální množství parfémů, alkoholu a jiných přídavných látek, které mohou podráždit pokožku.
  2. Opalovací krémy pro atopické děti by měly být s vyšším faktorem ochrany proti slunečnímu záření (SPF), nejméně SPF 30, aby byla zajistěna adekvátní ochrana před slunečními paprsky. Pamatujte si, že atopická pokožka může být citlivější na sluneční záření a může se snadněji spálit.
  3. Dříve než krém pro atopické děti použijete na celé tělo, otestujte ho nejdříve na malé části pokožky. Pokud se objeví podráždění nebo alergická reakce, nebojte se produkt vyměnit za jiný.
  4. Nepoužívejte krémy na opalování u dětí mladších 6 měsíců, protože jejich kůže je velmi citlivá a může být náchylná k alergiím.

Co zohlednit při výběru dětského krému na opalování pro atopiky

Kromě věku dítěte, vezměte v úvahu také důvod, pro který opalovací krém kupujete. Jestliže máte v plánu používat ochranu před sluncem na procházkách po našich městech nebo přírodě, vystačíte si s ochranným faktorem 30. Pokud jedete s dětmi, které mají atopický ekzém k moři, neobjedete se bez opalovacího krému s nejvyšší ochranou 50+. Nejdůležitější při výběru vhodného krému pro atopiky je však jeho složení. V úvahu byste však měli vzít i to, jak se díte po aplikaci krému cítí. Některé krémy se špatně roztírají, jiné nechávají mastný filtr.

Mezi nejlepší dětské opalovací krémy, které jsou hypoalergenní a jsou vhodné i pro atopiky jsme zařadili 3 produkty, u kterých jsme pro vás připravili krátké srovnání.

Tipy na opalovací krém pro děti s atopickým ekzémem

Bioderma Photoderm Kid SPF 50+ –

Díky minerálním, fyzikálním filtrům patří k nejvhodnějším krémům na opalování pro atopiky. Tento opalovací krém poskytuje atopickým dětem vysokou ochranu proti UV záření. Bioderma Photoderm Kid SPF 50+ – Minerálními filtry jsou v tomto krému konkrétně oxid titaničitý a oxid zinečnatý, které fungují jako bariéra a odrážejí UV záření pryč od pokožky. Bioderma Photoderm Kid SPF 50+hutnější konzistenci a může být trochu těžší krém nanést na kůži. Doporučuje se pro děti od 1 roku.

Pro zaujmutí dětí má krém modré zabarvení, které po vstřebání zmizí

Weleda Sun Dětský krém na opalování SPF 50

Kromě MINERÁLNÍCH slunečních filtrů (oxid zinečnatý a oxid titaničitý) obsahuje Weleda Sun Dětský krém na opalování SPF 50 Sensitive také látky, které jsou prospěšné pro dětskou pokožku:

  • Bio kokosový olej a jojobový olej – hydratuje a zklidňuje pokožku a zabraňuje jejímu vysoušení.
  • Bio slunečnicový olej – zjemňuje a vyživuje pokožku.
  • Bio extrakt z květů heřmánku – zklidňuje podrážděnou pokožku a má protizánětlivé účinky.
  • Bio extrakt z nechtíku lékařského – zklidňuje a regeneruje pokožku.
  • Bio extrakt z kozlíku lékařského – má protizánětlivé účinky a pomáhá obnovovat pokožku.

Eucerin Sun Sensitive Protect

Řada opalovacích krémů a sprejů Eucerin Sun Sensitive Protect je určená pro citlivou pokožku, včetně pokožky náchylné k atopickému ekzému. Tyto produkty obsahují kombinaci fyzikálních (minerálních) a chemických slunečních filtrů pro široké spektrum ochrany před UVA a UVB zářením. Mezi minerální filtry v této řadě patří oxid titaničitý a oxid zinečnatý, které jsou považovány za šetrnější a méně dráždivé pro citlivou pokožku. Eucerin Sun Sensitive Protect je vhodný pro děti i dospělé a je k dispozici v různých formách, včetně krémů, gelů, sprejů i olejů na opalování.

Méně vhodné krémy na opalování pro děti s atpickým ekzémem

La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+

Opalovací krém pro děti a velmi dobrým hodnocením mezi odborníky a rodiči. La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ obsahuje kombinaci minerálních a chemických ochranných látek, včetně mexorylu XL a mexorylu SX. Tyto látky absorbují a neutralizují UV záření, což znamená, že fungují jako ochranný štít pro pokožku. La Roche-Posay Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50 má velmi lehkou texturu a snadno se nanáší na pokožku.

Nivea Sun Kids Sensitive Protect & Care SPF 50+

Minimalizuje riziko podráždění a alergických reakcí. Neobsahuje barviva ani vonné látky a je stejně jako předchozí dva opalovací krémy pro atopiky voděodolný. Chemické složky absorbují UV záření a neutralizují ho, zatímco minerální látky, jako je oxid titaničitý, odrážejí záření pryč od pokožky. Tyto látky mohou být také účinné, ale mohou být méně vhodné pro citlivou dětskou pokožku a zvlášť pro pokožku s atopickým ekzémem. – Nivea Sun Kids Sensitive Protect & Care SPF 50+lehkou texturu, která je mastnější a může někdy zanechávat bílé stopy.

Co způsobí atopikovi nevhodný opalovací krém?

Pokud dítě s atopickým ekzémem namažete nevhodným opalovacím krémem, může dojít k podráždění kůže nebo dokonce zhoršení ekzému. Může totiž obsahovat alergeny, chemikálie nebo parfémy, které mohou dráždit citlivou kůži dítěte a způsobovat nepříjemné svědění, zarudnutí pokožky, suchost kůže a další problémy. Pokud se dítě bude opalovat bez opalovacího krému, ekzém se mu může také zhoršit, když bude na sluníčku déle a spálí se.

Jak chránit před sluníčkem miminka s atopickým ekzémem?

Citlivou pokožku miminek nevystavujte slunečním paprskům. Před slunečním zářením je chraňte oblečením, vzdušnými pokrývkami hlavy a pobytem ve stínu.


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.