fbpx
MENU

Jaký dárek pro miminko? Tipy na nejlepší dárky pro miminka a batolata

18. 11. 2022
darky pro miminka na vánoce

Pokud hledáte nejlepší dárek pro miminko, jste tady dobře. Poradíme vám podle čeho dárek pro miminko vybrat.

Nejčastěji bude prvním dárkem pro miminko hračka. V současné době jsou trendem tzv. kontrastní hračky. Jestli jste o nich nikdy neslyšeli, jsou to hračky, na kterých je kombinace černé, bílé a červené barvy, které je schopné miminko vnímat již v prvních měsících života. Kromě rozvoje zraku dokážou kontrastní hračky podpořit u dítěte vývoj dalších smyslů, jako je třeba hmat.

Vhodnými kontrastními hračky pro první měsice života jsou chrastítka a hračky na zavěšení, které může dítě pozorovat v kočárku nebo v postýlce.

Uspávací chobotnička

Miminko také dokáže velmi rychle uklidnit hebká chobotnička v kontrastních barvách, která reaguje na hlas a pohyb tluktem srdce. Tlukot srdce vnímá miminko již v bříšku a proto jej zvuk srdečního tepu rychle uklidní. Tep vydává tzv. hnědý šum, který patří mezi nízkofrekvenční zvuky, které dokážou při celonočním poslechu posílit určité fáze spánku hlubokého spánku. Zároveň je to relaxační a uklidňující zvuk, který „zamaskuje“ okolní rušivé zvuky a tím chrání spící dítě před náhlým probuzením kvůli hluku.

černobílá kontrastní hračka chobotnice
chobotnička s hnědým šumem dokáže děťátko rychle uklidnit

Pro lepší usínání i na ranní probouzení je ideální kontrastní kolotoč s melodiemi, které děťátko uklidňují než usne. Pokud s miminkem často cestujete, je dobré, aby mělo kolotoč s ukolébkami stále u sebe. Hudební kolotoč na cesty Magical Tales má uzpůsobené držení, takže je možné ho zavěsit nejen nad postýlku, ale i autosedačku či kočárek. Zvlášť pro děti, které jsou konzervativní a jsou citlivé na změnu prostředí, může být tato hračka vítaným pomocníkem.

dárky pro miminka
Kolotoč, který se dá zavěsit jak nad postýlku, tak na kočárek či autosedačku

První knížky pro miminko

Skvělou první knížkou může být pro miminko leporelo s kontrastními obrázky, které díky tvaru střechy položíte do postýlky k miminku a dítě si bude moct prohlížet obrázek se zvířátkem dokud ho neomrzí. Zároveň jej atraktivní obrázek stimuluje k pohybu ručičky a zvedání hlavičky, díky čemuž posiluje dítě zádové svalstvo. Pokud chcete nejmenším pořídit jiné leporelo, inspirujte se v článku Jaké knížky pro nejmenší? Víme, která leporela děti zaujmou.

Kniha pro posilování zádových svalů a trénování stability.

Použité obrázky depositphotos.com a sapito.cz

Podobné články

V čem bývá speciální 20. týden těhotenství? Jsou cítit pohyby miminka – a nejen to
Pomůcky do školy aneb Co potřebuje prvňáček do 1. třídy?
Vše o vypadávání mléčných zoubků aneb Proč vypadnutí dětských zubů nebolí

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined index: cookies in /www/doc/www.sendire.cz/www/fewoapufoiu/themes/sendire/functions.php on line 101

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.