fbpx
MENU

Jaký dárek pro miminko? Tipy na nejlepší dárky pro miminka a batolata

18. 11. 2022
darky pro miminka na vánoce

Pokud hledáte nejlepší dárek pro miminko, jste tady dobře. Poradíme vám podle čeho dárek pro miminko vybrat.

Nejčastěji bude prvním dárkem pro miminko hračka. V současné době jsou trendem tzv. kontrastní hračky. Jestli jste o nich nikdy neslyšeli, jsou to hračky, na kterých je kombinace černé, bílé a červené barvy, které je schopné miminko vnímat již v prvních měsících života. Kromě rozvoje zraku dokážou kontrastní hračky podpořit u dítěte vývoj dalších smyslů, jako je třeba hmat.

Vhodnými kontrastními hračky pro první měsice života jsou chrastítka a hračky na zavěšení, které může dítě pozorovat v kočárku nebo v postýlce.

Uspávací chobotnička

Miminko také dokáže velmi rychle uklidnit hebká chobotnička v kontrastních barvách, která reaguje na hlas a pohyb tluktem srdce. Tlukot srdce vnímá miminko již v bříšku a proto jej zvuk srdečního tepu rychle uklidní. Tep vydává tzv. hnědý šum, který patří mezi nízkofrekvenční zvuky, které dokážou při celonočním poslechu posílit určité fáze spánku hlubokého spánku. Zároveň je to relaxační a uklidňující zvuk, který „zamaskuje“ okolní rušivé zvuky a tím chrání spící dítě před náhlým probuzením kvůli hluku.

černobílá kontrastní hračka chobotnice
chobotnička s hnědým šumem dokáže děťátko rychle uklidnit

Pro lepší usínání i na ranní probouzení je ideální kolotoč s melodiemi, které děťátko uklidňují než usne. Pokud s miminkem často cestujete, je dobré, aby mělo kolotoč s ukolébkami stále u sebe. Hudební kolotoč na cesty Magical Tales má uzpůsobené držení, takže je možné ho zavěsit nejen nad postýlku, ale i autosedačku či kočárek. Zvlášť pro děti, které jsou konzervativní a jsou citlivé na změnu prostředí, může být tato hračka vítaným pomocníkem.

dárky pro miminka
Kolotoč, který se dá zavěsit jak nad postýlku, tak na kočárek či autosedačku

První knížky pro miminko

Skvělou první knížkou může být pro miminko leporelo s kontrastními obrázky, které upoutají jeho pozornost výraznými barvami a bude si jej prohlížet dokud ho neomrzí. Kromě geometrických tvarů jsou pro starší kojence vhodné také leporela se zvířátky.

miminko vidí kontrastní knížka

Pokud chcete nejmenším pořídit jiné leporelo, inspirujte se v článku Jaké knížky pro nejmenší? Víme, která leporela děti zaujmou.


Podobné články

Jak říct dítěti o smrti rodiče
V čem bývá speciální 20. týden těhotenství? Jsou cítit pohyby miminka – a nejen to
Pomůcky do školy aneb Co potřebuje prvňáček do 1. třídy?

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.