fbpx
MENU

Pomůcky do školy aneb Co potřebuje prvňáček do 1. třídy?

10. 8. 2023
školní aktovka pro prvňáčka

Pořizujete budoucímu prvňáčkovi jeho první výbavu? Bohužel výběrem správné školní aktovky to nekončí. Poradíme vám, jaké školní pomůcky koupit i kde se dají pořídit výhodně.

Přechod ze školky do školy je velká změna. Pomozte dětem, aby se rychle vyrovnali s nároky, které na ně ve škole budou kladeny. Pořiďte jim pomůcky, které jim to ulehčí. Kupte jen to, co opravdu budou potřebovat. Příliš mnoho věcí může děti zbytečně rozptylovat.

Pouzdro nebo penál?

Pokud v tom hledáte rozdíl, hledáte marně. Penál i pouzdro slouží pro uložení psacích potřeb. Dětem do první třídy pořiďte něco menšího, ať mají přehled, kde, co mají. V několikapatrových penálech se budou ztrácet. Pro rychlé vytažení pastelky nebo tužky potřebují přehledný, jednopatrový penál, ze kterých se tužky budou snadno vytahovat a vracet zpět na místo.

Nejlepší pastelky pro prvňáčky?

Na prvním stupni školáci pracují školáci nejvíce s pastelkami. U těch se nevyplatí šetřit. Dejte přednost ověřeným značkám, které vám zaručí, že se tuha nebude lámat. Prvňáčky nemají ještě většinou zafixovaný správný úchop tužky, proto jim pořiďte ty, které umožňují ergonomické držení. Pokud je vaše dítě levák, pořiďte jim pastelky pro leváky, které se jim budou lépe držet. Jednou z top pastelek, který mají ergonomický úchop, nelámavé tuhy jsou pastelky Stabilo. Kromě sytých barev mají protiskluzovou úpravu a mají silný, trojhranný tvar, díky které se pastelky dobře drží i nejmenším dětem.

Zdroj: ilustrační obrázky Pixabay.com


Podobné články

Jak se oblékat žensky? Prozradí stylistka Michaela Tutko
Jak prát funkční prádlo a oblečení?
5 tipů na netradiční dárky pro muže, na které nikdy nezapomenou

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.