fbpx
MENU

První knížka pro prvňáčky : Letem světem za zvířátky

26. 1. 2021
první knížka pro prvňáčky Letem světem za zvířátky

Máte rádi inteligentní, nevtíravý humor a veselé veršování? Hledáte první knížku pro prvňáčky? Ispirujte se naší recenzí. Pořiďte začínajícím čtenářům nebo malým posluchačům knížku Letem světem za zvířátky. Na 29 stranách zažijete kopec srandy. Jedna stránka –  jeden hrdina– jedna básnička.

Básničky o zvířátkách

Savci, plazi, ptáci i hmyz. V knížce se to hemží spíše cizokrajnými živočichy, ale pár říkanek je i o těch, které v přírodě nebo na dvorku vidí i české děti. Když jsme si s dcerami knížku společně prohlížely a četly, líbily se jim všechny básničky. Nejvíce unešené byly z Popletené básničky. Nedivím se. Pro děti je srandovní všechno, co je naopak, než jsou zvyklé. Nejspíš si živě představují, jaké to je, když hladová mrkev okusuje chlupatého králíčka.

  • Myši kočku chtivě loví,
  • kohout snáší vajíčka,
  • na větvi si želva hoví,
  • mrkev chroupá králíčka.

První knížka pro prvňáčky

Kniha je napsána velkým tiskacím písmem. Hodí se tak jako první knížka pro prvňáčky. I textu je tak akorát, aby začínající čtenář přelouskal jednu stránku s básničkou. Velký prostor je věnován i barevným ilustracím. Na některých obrázcích vypadají zvířata jako živé.  

první knížka pro prvňáčky s velkým písmem
;

Kdo je autorem básniček pro děti?

Autorkou knížky je Alena Gondeková, která stojí nejen za verši, ale i za grafickou úpravu obrázků. Vše dokonale ladí. Knížka je pokračováním úspěšného prvního dílu s názvem Se smíchem za zvířátky.

Technická poznámka na konec

Jedinou výtku bych měla k medailonku básnířky na konci. Text bych uzpůsobila dětským čtenářům. Knížka je psaná pro ně. Ocenily by spisovatelčino vyprávění o sobě, kterým by se jim více přiblížila. Představení knihy a co v ní čtenář najde by se hodilo spíše na zadní obálku knihy. Případný zájemce by se tak v knize díky skvělému popisu obsahu rychleji zorientoval.

První knížka pro prvňáčky, kterou děti zhltnou

Koupit či nekoupit? Já mám jasno.  S klidným svědomím doporučím knížku Letem světem za zvířátky dalším čtenářům. Líbila se mně i mým dětem. Moc. Velké plus vidím v tom, že si i z hravého veršování odnesou pár zajímavých postřehů ze světa zvířat i ponaučení pro život. Věřím, že to bude později první knížka, kterou si holky sami v první třídě přečtou.

Přihlášený uživatel: Jarmila Zechová Syptáková

Hledáte vhodné knížky pro batolata? Přečtěte si článek s názvem Jaké knížky pro nejmenší? Víme, která leporela děti zaujmou.


Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Jak se oblékat žensky? Prozradí stylistka Michaela Tutko
Kdy a proč pít kontryhelový čaj

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.