MENU

První knížka pro prvňáčky : Letem světem za zvířátky

26. 1. 2021
první knížka pro prvňáčky Letem světem za zvířátky

Máte rádi inteligentní, nevtíravý humor a veselé veršování? Hledáte první knížku pro prvňáčky? Ispirujte se naší recenzí. Pořiďte začínajícím čtenářům nebo malým posluchačům knížku Letem světem za zvířátky. Na 29 stranách zažijete kopec srandy. Jedna stránka –  jeden hrdina– jedna básnička.

Básničky o zvířátkách

Savci, plazi, ptáci i hmyz. V knížce se to hemží spíše cizokrajnými živočichy, ale pár říkanek je i o těch, které v přírodě nebo na dvorku vidí i české děti. Když jsme si s dcerami knížku společně prohlížely a četly, líbily se jim všechny básničky. Nejvíce unešené byly z Popletené básničky. Nedivím se. Pro děti je srandovní všechno, co je naopak, než jsou zvyklé. Nejspíš si živě představují, jaké to je, když hladová mrkev okusuje chlupatého králíčka.

  • Myši kočku chtivě loví,
  • kohout snáší vajíčka,
  • na větvi si želva hoví,
  • mrkev chroupá králíčka.

První knížka pro prvňáčky

Kniha je napsána velkým tiskacím písmem. Hodí se tak jako první knížka pro prvňáčky. I textu je tak akorát, aby začínající čtenář přelouskal jednu stránku s básničkou. Velký prostor je věnován i barevným ilustracím. Na některých obrázcích vypadají zvířata jako živé.  

první knížka pro prvňáčky s velkým písmem
;

Kdo je autorem básniček pro děti?

Autorkou knížky je Alena Gondeková, která stojí nejen za verši, ale i za grafickou úpravu obrázků. Vše dokonale ladí. Knížka je pokračováním úspěšného prvního dílu s názvem Se smíchem za zvířátky.

Technická poznámka na konec

Jedinou výtku bych měla k medailonku básnířky na konci. Text bych uzpůsobila dětským čtenářům. Knížka je psaná pro ně. Ocenily by spisovatelčino vyprávění o sobě, kterým by se jim více přiblížila. Představení knihy a co v ní čtenář najde by se hodilo spíše na zadní obálku knihy. Případný zájemce by se tak v knize díky skvělému popisu obsahu rychleji zorientoval.

První knížka pro prvňáčky, kterou děti zhltnou

Koupit či nekoupit? Já mám jasno.  S klidným svědomím doporučím knížku Letem světem za zvířátky dalším čtenářům. Líbila se mně i mým dětem. Moc. Velké plus vidím v tom, že si i z hravého veršování odnesou pár zajímavých postřehů ze světa zvířat i ponaučení pro život. Věřím, že to bude později první knížka, kterou si holky sami v první třídě přečtou.

Přihlášený uživatel: Jarmila Zechová Syptáková

Hledáte vhodné knížky pro batolata? Přečtěte si článek s názvem Jaké knížky pro nejmenší? Víme, která leporela děti zaujmou.


Podobné články

Ventilátor ke kamnům se vyplatí každému, kdo topí dřevem
10 důvodů, proč užívat betaglukany
Čím rychle zvýšit imunitu?

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


Notice: Undefined index: cookies in /www/doc/www.sendire.cz/www/fewoapufoiu/themes/sendire/functions.php on line 101

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.