fbpx
MENU

V čem skladovat dřevo u krbových kamen nebo krbu

dřevo u krbových kamen

Otázku v čem skladovat dřevo na topení si musí zodpovědět každý majitel topení na pevná paliva, ať už je to krb, krbová kamna nebo třeba kachláky. S dřevem budete v topné sezoně během 7-8 měsíců,manipulovat i několikrát za den. Proto se vám vyplatí pořídit si něco nejen hezkého, ale především i praktického. Poradíme, v čem může dřevo uložit.

Dřevo není sterilní

Na spoustě fotografií na internetu i v časopisech se objevují vyskládaná polínka u zdi, pod gaučem, pod stolem. Na fotkách vypadá interiér obzvláštněný vyskládaným dřevem úžasně. Pokud se necháte designovými obrázky inspirovat, za pár dní spláčete nad výdělkem. Čím více dřeva doma budete skladovat, tím více nejrůznějšího hmyzu si donesete, ale také si poničíte a zašpiníte omítky. Kdo někdy pracoval ze dřevem ví, že to moc čistá práce není. Nedejbože, když dřevo zmokne.

Proč neskladovat dřevo doma

Naši předkové věděli, proč si dříví neskládali v domě. Představa, že v zimě si budete nosit dřevo ze sklepa nebo z verendy bez toho, aniž byste vystrčili nos do chumelenice, je sice krásná, ale uděláte lépe, když budete dřevo skladovat venku. Nejen, že ve vlhkém sklepě by vám dřevo zplesnivělo, ale vaše domácnost by se mohla rozrůst o nechtěné obyvatele, které ze dřeva vylezou, ať už jsou to mravenci, pavouci nebo jiný obtěžující hmyz.

Koš, truhla nebo bedna na dřevo

Ke kamnům se doporučuje nanosit si jen tolik dřeva, kolik ztopíte během dne. Na trhu jsou k dostání koše na dřeva z nejrůznějších materiálů. Obyčejné koše na dřeva nejsou moc praktické, protože z dřeva stále něco odpadá. Pokud chcete mít u krbu koš, pak je praktičtější koš vyložený pevnou tkaninou, která nepropustí žádné smítko. Nejste- zastáncem klasického proutí, můžetesi pořídit moderní koš na dřevo z kovu. Jeho cena je sice několikanásobně vyšší, ale je možné, že vám vydrží nadosmrti.

Přenosné tašky

Pokud neřešíte vzhled, ale především praktičnost, jsou skvělou pomůckou na nošení dříví ke krbu zpevněné tašky na dřevo s velkou nosností, které můžete nechat plné u topeniště. Po skončení topné sezóny tašku sbalíte a uklidníte, nikde vám tento doplněk na zimu nepřenáší. Výhodou je také jeho nízká hmotnost, což oceníte, když budete nosit těžká polena na přikládání. Každý gram se počítá.

Taška na dřevo je praktickým a skladným pomocníkem

Zásobníky na dřevo z kovu

Pro milovníky chladného kovu může být tím pravým ořechovým na skladování dřeva kovový koš na dřevo, který zapadne do moderního i rustikálního stylu bydlení. Vhodnější však bude na chalupy, kde se neřeší každé smítko, které spadne na podlahu. Pokud vám smítka vadí, ale kov je váš oblíbený materiál, je skvělou volbou uložení dřeva na topení v kovové bedně, která se stane nejen praktickým úložným prostorem, ale také líbivým a zajímavým prvkem v domě.

Stylovou bednu na dřevo najdete na Bonami.cz

Ilustrační obrázky : zdroj: Pixabay.com a Bonami.cz


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Jak se oblékat žensky? Prozradí stylistka Michaela Tutko
Jak prát funkční prádlo a oblečení?
5 tipů na netradiční dárky pro muže, na které nikdy nezapomenou

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.