fbpx
MENU

Močové cesty bez opakujících zánětů a méně nemocí? Vyzkoušejte bakteriální lyzáty

25. 1. 2024

Trpíte vy nebo vaše děti častými záněty močových cest? Předepisuje vám lékař často antibiotika? Jste každou chvíli doma s nemocnými dětmi nebo na neschopence? Nakopněte imunitu bakteriálními lyzáty!

Co jsou bakteriální lyzáty?

Přípravky vyrobené z usmrcených bakterií. Užívají se k vyvolání léčebného nebo preventivního účinku proti bakteriálním infekcím. V minulosti byl používanější spíše termín bakteriální vakcíny. Je to tedy něco jako „očkování“.  Bakteriální lyzáty mají totiž stejně jako vakcinace schopnost aktivovat imunitní systém. Patří do skupiny látek, označované jako bakteriální imunomodulátory.  

Bakteriální lyzáty jsou vhodné i pro děti i dospělé

Záleží jen na konkrétním přípravku, který zvolíte vy nebo váš lékař. V případě alergiků nebo s autoimunitním onemocněním se užívání bakteriálních lyzátů bez lékařského vyšetření nedoporučuje.

Kdy začnou bakteriální lyzáty zabírat?

Efekt léčby není bohužel u lyzátů okamžitý. Nastupuje po několika týdnech. K maximálnímu efektu dojde většinou až po třech měsících pravidelného užívání.  

Je nutné imunologické vyšetření?

Dospělí a děti, které netrpí vážnými nemocemi nepotřebují speciální imunologické vyšetření. Bakteriální imunomodulátory můžete sobě i dětem naordinovat i bez lékařského vyšetření v případě, že se objeví častější opakování běžných infekcí.  Základní léčba lyzáty by měla trvat 3–4 měsíce. Pokud následně nedojde ke zlepšení zdravotního stavu, je vhodné objednat dítě nebo sebe na vyšetření k lékaři.

Kdy a proč užívat bakteriální lyzáty?

Na obranu před zvýšenou nemocností dýchacích cest se nejčastěji nasazuje během podzimních měsíců září-říjen. Důvody, proč je dobré bakteriální lyzáty nasadit jsou tři:

  1. Aktivují obranné imunitní reakce při oslabení organismu v těchto případech: špatná výživa, fyzická i psychická vyčerpanost, časté nebo dlouhotrvající bakteriální infekce (opakované angíny, záněty středního ucha, nosních dutin, záněty průdušek, močových cest, kůže).
  2. Přispějí k rychlejší regeneraci imunitního systému v období rekonvalescence.
  3. Ochrání před opakováním infekce.

Mají imunomodulátory vedlejší účinky?

Odborné studie zmiňují minimum nezávažných vedlejších účinků. Přesto se vyvarujte před paušálním používáním těchto přípravků „na povzbuzení imunity“. Jedná o biologické přípravky, které vám pomůžou jen v případě, že je nasadíte ve správnou dobu.  Proto uděláte dobře, když jejich použití zkonzultujete s lékařem, který má s léčbou bakteriálních lyzátů zkušenosti.

Volně prodejné bakteriální imunomodulátory

Na trhu jsou k dostání různé přípravky, např. Imunostim GS, Olimunovac,
Urivac, Candivac, Acnevac, Dentivac a další. Tyto bakteriální lyzáty si můžete koupit bez receptu. Jsou označované jako potravinové doplňky, protože k nim nejsou doloženy kontrolované studie. Přestože jsou volně prodejné, díky studiím je ověřena jejich bezpečnost.

U přípravků Imunostim GS a Olimunovac však byly navíc provedeny pozorovací studie, které vyhodnocovaly jejich klinickou účinnost. Ta prokázala, že jejich účinek je srovnatelný s přípravky vázanými na lékařský předpis.

Bakteriální lyzáty pro děti od 3 let a dospělé

Olimunovac – kapsle

Originální patentované kapsle vyvinuté ve spolupráci s odborníky Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Jedno balení doplňku stravy OLIMUNOVAC s obsahem 30 kapslí vystačí na čtyřměsíční kůru.  Kapsle jsou určeny pro děti od 3 let a dospělé.

1 kapsle obsahuje 9 mg aktivní substance, připravené lyofilizací inaktivovaných mikroorganizmů: Staphylococcus aureus lysatum cryodessicatum, Klebsiella pneumoniae lysatum cryodessicatum, Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum.

Jak užívat?

1 x denně nejlépe na lačno po dobu 5 dní, následně 5 dní vynechat, poté opět pokračovat ve stejném schématu po dobu 2 měsíců.  Následující další dva měsíce je udržovací cyklus. Jednou za měsíc 5denní kůra, kdy se kapsle užívá 1x denně. Poté 25 dní pauza.

Spokojené maminky si pochvalují, že po užívání zmizely opakované angíny i virózy u dětí. Jinému uživateli výrazně pomohl od neustálého nachlazení a bolení v krku.

Imunnostim

K prevenci a léčba infekcí horních dýchacích cest a dutiny ústní je určen přípravek Imunostim, který je nabízen ve čtyřech variantách. Imunostim obsahuje bakteriální lyzáty, které se získávají z bakterií, které nejčastěji způsobují infekce horních cest dýchacích. Imunostim je vhodný užívat společně s antibiotiky. Prodává se jako pastilky k rozpuštění v ústech, jejich užití je tak snadné i pro děti.

GS Imunnostim

Jsou cucací bonbony s mentolovou příchutí. Balení obsahuje 60 tablet. Obsahuje 50 mg bakteriálního lyzátu (Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes) a 30 mg vitamínu C.

GS Imunostim JUNIOR

20 tablet s jahodovou příchutí. Mají stejné složení jako Imunnostim, liší se jen v příchuti a velikosti balení. Stejné je i jejich dávkoní.

Jak užívat bakteriální lyzáty?
3× denně po 10 dnů rozpustit v ústech, následuje dvou týdenní pauza, poté se opakuje 10denní kúra.

Ze zkušenosti pacientů vyplývá, že je opravdu účinný. Imunnostim si pochvalují při doléčování zánětu nosohltanu, výrazné zkrácení nemoci i jako skvělého pomocníka v prevenci. „Od doby, kdy jsem produkt začal používat jsem nikdy nebyl nemocný.“ Již několik let nevím, co je chřipková epidemie“.

Lyzáty vhodné pro dospělé a děti od 12 let

GS Imunostim PREVENT a AKUT

Oproti předcházejícím dvěma přípravkům obsahují tabletky s názvem Prevent a AKUT dvojnásobné množství lyzátů – 100 mg bakteriálního lyzátu (Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes) a 30 mg vitamínu. Od sebe se navzájem tyto dva přípravky liší jen ve velikosti balení. Akut je v balení po 10, Prevent obsahuje 20 tablet.

Bakteriální lyzát na močové cesty

Bakteriální lyzát na močové cesty je výborným prostředkem na zlepšení při častých infekcích močového ústrojí. U opakujících se infekcí močových cest lékaři doporučují užívat bakteriální lyzáty delší dobu (6–12 měsíců). Proto je v tomto případě vhodnější, když se užívají pod dohledem lékaře.

Při akutní fázi se osvědčily tablety Uroval manosa AKUT+. Kromě lyzátu bakterie Escherichia coli každá tabletka navíc obsahuje extrakt z kanadských brusinek. Bakteriální lyzát na močové cesty obsahuje porušené a rozbité buňky E.coli, které ztratily schopnost vyvolat v organismu onemocnění. Užívá se 1-2 tablety denně pro dospělé, děti od 3 let 1 tabletu denně. Při včasném užití dojde k rychlé úlevě potíží a během 2-3 dnů je po problémech.

Uroval bakteriální lyzát na močové cesty
Bakteriální lyzát na močové cesty s kanadskými brusinkami

K dostání je dále např. přípravek Urivac, který je vhodný pro dospělé a děti od 7 let. Kapsle obsahuje 5 mg substance, připravené lyofilizací inaktivovaných mikroorganismů.

Ti, kteří mají s přípravkem zkušenosti si pochvalují, že jim pomohl na opakované záněty močových cest. „Od doby, co jej tak třikrát do roka užívám, jsem neměla zánět močových cest. V minulosti bylo běžné, že jsem měla záněty několikrát během roku.“

Účinný prostředek na časté záněty močových cest

Jak užívat?

Bakteriální lyzát na močové cesty užívejte 1 x denně nalačno po dobu 10 dní, poté 20 dní vynechat a opět používat 1 kapsli denně po dobu 10 dní, následně opět 20 dní vynechat a opět používat 1 kapsli denně po dobu 10 dní.

Jak poznat s jistotou zánět močového měchýře

Kromě pálení při močení a bolesti břicha můžete snadno zjistit, jak na tom jste pomocí spolehlivého samotestu Veronal zánět močového měchýře. Otestujte se hned při prvních příznacích. Včasná léčba zabrání možnému rozšíření infekce do ledvin.


Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.