fbpx
MENU

10 důvodů, proč užívat betaglukany

jaké účinky má betaglukan

Necítíte se ve své kůži? Jste často vy nebo děti nemocné? Vyzkoušejte přírodní betaglukany, které dokážou nastartovat imunitu tím, že podporují obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním nemocem. Betaglukany jsou vhodné i pro nejmenší děti a mohou pomoci i lidem, kteří se léčí s rakovinou. Betaglukan a jeho pozitivní účinky na organismus jsou už dnes zmapované, přesto vědci stále zkoumají nové možnosti využití.

Betaglukany – co to je

Co to je betaglukan? Jedná se přírodní polysacharid, který je součástí buněčných stěn bakterií, kvasinek, hub, řas a vyšších rostlin. Beta-glukany aktivují složky imunitního systému, které poté snadněji dokáží ochránit organismus před nežádoucími vlivy. Jejich imunostimulační účinek je prokázán mnoha vědeckými studiemi.

Betaglukany a jejich účinky

  1. Zlepšují celkový zdravotní stav,
  2. snižují hladinu cholesterolu,
  3. zabraňují nepříjemným následkům stresu,
  4. pomáhá při odstraňování následků nebezpečného záření,
  5. zvyšování krvetvorby poničené radiací nebo chemoterapií,
  6. ničí mikroby i rakovinné buňky,
  7. urychluje hojení kůže při poraněních a spáleninách,
  8. zmírňují alergické projevy,
  9. snižují únavu,
  10. působí jako prebiotika

Co obsahuje betaglukany

Betaglukany jsou produkovány kvasinkami. Ve větší míře se vyskytují také v houbách, mořských řasách, kvasinkách a obilí. Betaglukany se nejdřív musí izolovat a vyčistit.  V Asii dávají přednost výtažkům z hub, V Evropě se většinou izoluje převážně z kvasinek, i když třeba ve Francii z mořských řas a v Kanadě z obilí.

Jaké účinky mají betaglukany z kvasnic?

betaglukany se vyskytují mimo jiné i v pekařském i pivovarském droždí. Betaglukany izolované z kvasnic se ve studiích ukazují jako biologicky nejúčinnější betaglukany.

Podle čeho vybírat betaglukan?

  • Vyhněte se obloukem přípravkům, které nemají uvedenou čistotu.
  • Vybírejte betaglukan s čistotou od 70% výše
  • Čím vyšší procento čistoty, tím je betaglukan účinnější.
  • Dejte přednost betaglukanu, který byl prokazatelně testován.
  • Kupujte výrobky od renomovaných značek, které garantují farmaceutickou čistotu.
betaglukan účinky
betaglukan a jeho účinky na zdraví jsou prokázané

Jak betaglukany užívat

U betaglukanu nehrozí předávkování. Je však zbytečné užívat větší dávku. Jaká je optimální dávka? Preventivní denní dávka pro dospělé je 100-200 mg. Toto množství se může užít najednou nebo rozdělené do několika dávek. Vliv na účinnost to nebude mít, stejně jako to, jestli si betaglukan vezmete ráno nebo večer.

Užíváte betaglukany jen občas, když na vás něco leze? Betaglukany je možné užívat dlouhodobě, přestávky jsou kontraproduktivní. Nechají vás bez zvýšené hladiny imunitních reakcí, které se hodí vždy, když je organismus postaven před zatěžkávací zkouškou.

Při akutním nachlazení a nemoci denní dávku zdvojnásobte. Pokud budou příznaky přetrvávat delší dobu, je možné užívat až 500 mg betaglukanů denně.

Beta glukan pro děti

Dětem postačí poloviční dávka betaglukanu. Pokud jsou děti malé a mají problémy s polykáním nebo cucáním tablet, jsou pro ně vhodnější sirupy. Sirup se 100% jablečnou šťávou obohacený o sušený rakytník a dávku betaglukanů Baby Imun budou chtít děti užívat dobrovolně.

Starším dětem můžete tobolku „silnějšího“ betaglunu rozpůlit. K dostání jsou však přímo i „slabší“ beta glukany pro děti, často označené Junior.

betaglukany pro děti s 80% čistotou
Betaglukan pro děti s garantovanou 80% čistotou

Betaglukany a rakovina

Procesy, který betaglukany v organismu nastartují dokážou ničit mikroby, ale i rakovinové buňky. Při rakovině se ukázal také jejich pozitivní vliv na zvyšování krvetvorby poničené radiací nebo chemoterapií

Beta glukan a očkování

Ať už chcete naočkovat sebe či děti proti covidu či proti jiné nemoci, není pravidelné užívání betaglukanů kontraindikací. Naopak. Betaglukany při očkování pomáhají.

Nezaujali vás betaglukany? Jsou i jiné možnosti jak rychle zvýšit imunitu.

Zdroje:

www.betaglukan.cz

www.bezpečnostpotravin.cz


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.