MENU

Čím rychle zvýšit imunitu?

30. 8. 2021
OSlabený organismus potřebuje zvýšit imunitu

Hledáte rady, jak rychle posílit imunitu u dětí nebo dospělých? Chcete něco, co zvýší obranyschopnost organismu před nemocemi? Máme pro vás tipy od lékárníků, zkušených bylinkářek i babské rady, které prověřil čas. Zvýšit imunitu se vyplatí v každém ročním období. Zvlášť v době koronavirové. Oslabená imunita rychle ztrácí obranyschopnost. Nikdo nechce riskovat, že po setkání s covidem na něj čeká těžký průběh nemoci.  Naštěstí každý z nás může pro své zdraví udělat maximum.

Jaké jsou příznaky oslabené imunity?

 • Časté nachlazení či nemoci
 • Kožní problémy typu ekzém, vracející se kvasinkové infekce nebo plísňová onemocnění kůže
 • Špatné hojení ran
 • Nekvalitní spánek
 • Přetrvávající střevní potíže
 • Častá únava
 • Bolesti hlavy

léky na posílení imunity

 • léky na předpis

Léky na závažnější poruchy imunitního systému předepisuje lékař na základě důkladného vyšetření. Pokud váš zdravotní stav lékařskou péči nevyžaduje, existují přípravky na posílení imunity, které si koupíte i bez receptu.

 •  volně prodejné léky na podporu imunity
 1. Podpořte imunitu směsí enzymů

Mezi nejosvědčenější patří už několik let přípravek Wobenzyn. Jedná se o unikátní směs enzymů, která je vhodná jak na poruchy imunity, tak proti otokům a zánětům. Kromě jiného se Wobenzyn osvědčil při opakovaných zánětech dýchacích cest. Rychlejší návrat k běžnému životu se také potvrdil při používání přípravku po léčbě antibiotiky.  

 S užíváním je ideální začít při prvních příznacích jakéhokoliv onemocnění a pokračovat i v době rekonvalescence, což zabrání návratu nemoci. Jak se říká, čím dřív tím líp. A zde to platí dvojnásob. Přestože Wobenzyn nepatří k nejlevnějším přípravkům na trhu, vyplatí se tím, že zkrátí dobu práceneschopnosti.

 Jaké je dávkování na posílání imunity? Pokud vás trápí chronické a recidivující respirační onemocnění užívejte 3 denně 5 tablet do ústupu potíží. Dávkování v době rekonvalescence postupně snižuje na udržovací dávku 3×3 tablety denně. Nejefektivnější je nasadit lék hned prvních příznacích onemocnění, proto mějte alespoň jedno pohotovostní balení přípravku doma.

Pozor: Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který určí dávkování.

 • První pomoc v tobolkách

I na přípravek Imunax dostanete často při zvýšené nemocnosti doporučení od lékaře. Dokáže totiž zvýšit imunitu. Od prvně zmiňovaného liší složením. Imunax obsahuje kombinaci přírodních látek s beta glukanem pro podporu imunity a obranyschopnosti.  Obsahuje účinné výtažky z Echinacei, hlívy ústřičná (40% beta-glukanů), reishi, ženšenu, šišáku bajkalského, rakytníku obohacené o bakterií mléčného kvašení Lactobacillus acidophilus a vitaminem C. Imunax vyrábí česká firma, která má za sebou již jedenáctiletou historii v produkci přírodních přípravků pro podporu zdraví. Děti mohu tento přípravek užívat od 12 let výše.

Čím zvýšit imunitu u dětí

Imunitu mají děti hned po narození, ale není úplně vyvinutá a musí postupně dozrát. Největší vývoj prodělává během prvních tří let, ale vyvíjí se až do dospělosti. S příchodem sychravého počasí a s nástupem dětí do kolektivu se proto vyplatí podpořit dětskou imunitu i přírodními prostředky. Nejvíce se osvědčili přípravky s betaglukany, které mají spolehlivý imunostimulační účinek. O benefitech těchto látek pojednává článek „10 důvodů, proč užívat betaglukany„. Prodávají se ve formě sirupů nebo cucavých „bonbónů“, které děti budou rády užívat. Mezi dětmi je oblíbené balení tabletek Jack Hlívák s účinnými výtažky s hlívy ústřičné.

Preventan Junior Komplex je kromě aktivní látky ProteQuine obohacen o zinek, vápník, hořčík a vitaminy C a D3.

Prostředkem ke zvýšení oslabené imunity je také Preventan junior, který je určen dětem. Oproti původnímu složení je nový preparát doplněn o vitamín D, který velkou měrou zvyšuje odolnost organismu proti nemocem.

Výborné zkušenosti má MUDr. Lenka Dvorská s použitím bakteriálních lyzátů, což jsou přípravky vyrobené z usmrcených bakterií. Užívají se k vyvolání léčebného nebo preventivního účinku proti bakteriálním infekcím. Proč a kdy je dobré lyzáty užívat se dozvíte v článku Vyzkoušejte bakteriální lyzáty. Močové cesty bez opakujících se zánětů a méně nemocí.

Posílení imunity přírodní cestou

 • Otužování

Na posílení imunitního systému i psychické odolnosti má blahodárný vliv otužování. Postupným otužováním zocelíte organismus tak, že dokáže účinně odrážet útoky zákeřných bacilů. Navíc k otužování nepotřebujete žádné speciální pomůcky a je zadarmo.

 • bylinky na posílení imunity

Mezi nejčastější bylinky, kterým povzbudíte oslabenou imunitu patří: echinacea, rakytník, kustovnice, ženšen, ostropestřec, eleuterokok. Výhodou bylinek je opět jejich dostupnost. Pokud si je natrháte a nasušíte sami, nestojí vás to nic, jen pobyt v přírodě. Nebo si je jednoduše koupíte v lékárně. Buď jako jeden druh nebo jako čajovou směs na podporu a posílení imunity.  Z účinných bylinek se vyrábějí také bylinné kapky k vnitřnímu užití. Příznivě působí na imunitu směs, která obsahuje léčivé výtažky z třapatky nachové, eleuterokoku ostnatého, šišáku bajkalského.  Tyto kapky vyrábí bylinkářka Simona Procházka, která má pro vás další tipy na přírodní léky na očistu a posílení organismu, které najdete v každé spíži.

Imunoglukan Acute zvýšení imunity v době akutní nemoci
Účinný při prvních příznacích nachlazení

Čím rychle zvýšit a posílit imunitu

Cítíte na sobě první příznaky nemoci? Nasaďte si co nejdříve Preventan Akut, který obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine®, které se podílející na zvyšování obranyschopnosti organizmu. O působení aktivní látky si na můžete více přečíst na webu pediatriepropraxi.cz v odborním článku Sledování vlivu šestiměsíčního podávání přípravku Preventan Junior® u dětí s významným
výskytem infekcí horních cest dýchacích
.

Na podobném principu je i další výrobek Imunoglukan Acute, jedna tableta obsahuje: imunoglukan 300 mg , vitamin C 160 mg a zinek 10 mg . Užívá se nejdéle pět dní 1 x denně tableta.


Podobné články

8 pádných důvodů, proč se nerozvádět
Močové cesty bez opakujících zánětů a méně nemocí? Vyzkoušejte bakteriální lyzáty
Originální vánoční dárky na poslední chvíli

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Notice: Undefined index: cookies in /www/doc/www.sendire.cz/www/fewoapufoiu/themes/sendire/functions.php on line 101

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.