fbpx
MENU

Čím rychle zvýšit imunitu?

30. 8. 2021
OSlabený organismus potřebuje zvýšit imunitu

Hledáte rady, jak rychle posílit imunitu u dětí nebo dospělých? Chcete něco, co zvýší obranyschopnost organismu před nemocemi? Máme pro vás tipy od lékárníků, zkušených bylinkářek i babské rady, které prověřil čas. Zvýšit imunitu se vyplatí v každém ročním období. Zvlášť v době koronavirové. Oslabená imunita rychle ztrácí obranyschopnost. Nikdo nechce riskovat, že po setkání s covidem na něj čeká těžký průběh nemoci.  Naštěstí každý z nás může pro své zdraví udělat maximum.

Jaké jsou příznaky oslabené imunity?

 • Časté nachlazení či nemoci
 • Kožní problémy typu ekzém, vracející se kvasinkové infekce nebo plísňová onemocnění kůže
 • Špatné hojení ran
 • Nekvalitní spánek
 • Přetrvávající střevní potíže
 • Častá únava
 • Bolesti hlavy

léky na posílení imunity

 • léky na předpis

Léky na závažnější poruchy imunitního systému předepisuje lékař na základě důkladného vyšetření. Pokud váš zdravotní stav lékařskou péči nevyžaduje, existují přípravky na posílení imunity, které si koupíte i bez receptu.

 •  volně prodejné léky na podporu imunity
 1. Podpořte imunitu směsí enzymů

Mezi nejosvědčenější patří už několik let přípravek Wobenzyn. Jedná se o unikátní směs enzymů, která je vhodná jak na poruchy imunity, tak proti otokům a zánětům. Kromě jiného se Wobenzyn osvědčil při opakovaných zánětech dýchacích cest. Rychlejší návrat k běžnému životu se také potvrdil při používání přípravku po léčbě antibiotiky.  

 S užíváním je ideální začít při prvních příznacích jakéhokoliv onemocnění a pokračovat i v době rekonvalescence, což zabrání návratu nemoci. Jak se říká, čím dřív tím líp. A zde to platí dvojnásob. Přestože Wobenzyn nepatří k nejlevnějším přípravkům na trhu, vyplatí se tím, že zkrátí dobu práceneschopnosti.

 Jaké je dávkování na posílání imunity? Pokud vás trápí chronické a recidivující respirační onemocnění užívejte 3 denně 5 tablet do ústupu potíží. Dávkování v době rekonvalescence postupně snižuje na udržovací dávku 3×3 tablety denně. Nejefektivnější je nasadit lék hned prvních příznacích onemocnění, proto mějte alespoň jedno pohotovostní balení přípravku doma.

Pozor: Dětem lze Wobenzym podávat jen po poradě s dětským lékařem, který určí dávkování.

 • První pomoc v tobolkách

I na přípravek Imunax dostanete často při zvýšené nemocnosti doporučení od lékaře. Dokáže totiž zvýšit imunitu. Od prvně zmiňovaného liší složením. Imunax obsahuje kombinaci přírodních látek s beta glukanem pro podporu imunity a obranyschopnosti.  Obsahuje účinné výtažky z Echinacei, hlívy ústřičná (40% beta-glukanů), reishi, ženšenu, šišáku bajkalského, rakytníku obohacené o bakterií mléčného kvašení Lactobacillus acidophilus a vitaminem C. Imunax vyrábí česká firma, která má za sebou již jedenáctiletou historii v produkci přírodních přípravků pro podporu zdraví. Děti mohu tento přípravek užívat od 12 let výše.

Čím zvýšit imunitu u dětí

Imunitu mají děti hned po narození, ale není úplně vyvinutá a musí postupně dozrát. Největší vývoj prodělává během prvních tří let, ale vyvíjí se až do dospělosti. S příchodem sychravého počasí a s nástupem dětí do kolektivu se proto vyplatí podpořit dětskou imunitu i přírodními prostředky. Nejvíce se osvědčili přípravky s betaglukany, které mají spolehlivý imunostimulační účinek.  Prodávají se ve formě sirupů nebo cucavých „bonbónů“, které děti budou rády užívat. Mezi dětmi je oblíbené balení tabletek Jack Hlívák s účinnými výtažky s hlívy ústřičné.

Preventan Junior Komplex je kromě aktivní látky ProteQuine obohacen o zinek, vápník, hořčík a vitaminy C a D3.

Prostředkem ke zvýšení oslabené imunity je také Preventan junior, který je určen dětem. Oproti původnímu složení je nový preparát doplněn o vitamín D, který velkou měrou zvyšuje odolnost organismu proti nemocem.

Posílení imunity přírodní cestou

 • Otužování

Na posílení imunitního systému i psychické odolnosti má blahodárný vliv otužování. Postupným otužováním zocelíte organismus tak, že dokáže účinně odrážet útoky zákeřných bacilů. Navíc k otužování nepotřebujete žádné speciální pomůcky a je zadarmo.

 • bylinky na posílení imunity

Mezi nejčastější bylinky, kterým povzbudíte oslabenou imunitu patří: echinacea, rakytník, kustovnice, ženšen, ostropestřec, eleuterokok. Výhodou bylinek je opět jejich dostupnost. Pokud si je natrháte a nasušíte sami, nestojí vás to nic, jen pobyt v přírodě. Nebo si je jednoduše koupíte v lékárně. Buď jako jeden druh nebo jako čajovou směs na podporu a posílení imunity.  Z účinných bylinek se vyrábějí také bylinné kapky k vnitřnímu užití. Příznivě působí na imunitu směs, která obsahuje léčivé výtažky z třapatky nachové, eleuterokoku ostnatého, šišáku bajkalského.  Tyto kapky vyrábí bylinkářka Simona Procházka, která má pro vás další tipy na přírodní léky na očistu a posílení organismu, které najdete v každé spíži.

Imunoglukan Acute zvýšení imunity v době akutní nemoci
Účinný při prvních příznacích nachlazení

Čím rychle zvýšit a posílit imunitu

Cítíte na sobě první příznaky nemoci? Nasaďte si co nejdříve Preventan Akut, který obsahuje unikátní směs biologicky aktivních látek ProteQuine®, které se podílející na zvyšování obranyschopnosti organizmu. O působení aktivní látky si na můžete více přečíst na webu pediatriepropraxi.cz v odborním článku Sledování vlivu šestiměsíčního podávání přípravku Preventan Junior® u dětí s významným
výskytem infekcí horních cest dýchacích
.

Na podobném principu je i další výrobek Imunoglukan Acute, jedna tableta obsahuje: imunoglukan 300 mg , vitamin C 160 mg a zinek 10 mg . Užívá se nejdéle pět dní 1 x denně tableta.


Podobné články

10 důvodů, proč užívat betaglukany
Vypravujte ráno děti do školy či školky bez zbytečného stresu. Jde to!
Pomáháme lidem k vysněnému bydlení

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.