fbpx
MENU

Jak najít partnera v době koronavirové?

seznamování v epidemii

Jak se seznámit, když jsme už téměř rok zavření doma? Jak najít partnera pro život?  Proč dát přednost placené seznamce? Lidé, kteří právě teď hledají partnera, to mají hodně těžké. Přišli o místa, kde se lidé mohou seznámit přirozenou cestou. Bary, restaurace, sportoviště, kina, divadla, festivaly – všechno zeje prázdnotou. Možnost seznámení z očí do očí se tak scvrkla na náhodné setkání venku nebo při práci. Realitou dnešních dní se tak stává seznamování na internetu.

Seznamování na internetu v době koronaviru na vzestupu

Seznamování na internetu není žádnou horkou novinkou. On-line seznamky a aplikace jsou na světě už téměř dvě desetiletí. Dvaatřicetiletá Žaneta se seznámila se svým mužem přes internet před třinácti lety na slovenské seznamce. „Dodnes nevím, proč Čech zabloudil na slovenskou seznamku. Je to už 13 let, z toho 12 let jsme manželé. Mně způsob seznamování na internetu vyhovoval. Byla jsem na střední škole. Na diskotéky ani chlastačky‘ jsem nechodila, v okruhu neznámých lidí jsem byla tichá a nesmělá. Trvalo mi dlouho, než jsem se s ním sešla. Podle vzhledu bych si ho nevšimla, protože plešatí nejsou zrovna můj typ. Naštěstí jsem se do něj stihla zamilovat a zůstali jsme spolu. Je to ten nejlepší chlap, jakého znám.“

Nenechte se odradit jen proto, že to jiné nevyšlo. Až přijde pravý čas, objeví se i váš „pan božský“

Dříve převládal názor, že seznamování na internetu je dobré jenpro zoufalce“. I teď na takový názor občas můžete narazit. Rozvedená čtyřicetiletá Monika to vidí jednoznačně: „Raději budu sama než sáhnout po někom na seznamce. Jsou tam jen ti, co se přetvařují a co je nikdo nechce.“ Naštěstí jsou takové výroky už v menšině. Vzrůstá počet párů, které se daly dohromady pomocí internetu.

Investovat do seznámení se vyplácí

I když jste novým příležitostem otevřená a jste odhodlaná najít partnera na internetu, obrňte se trpělivostí. Než narazíte na toho pravého, chvilku to potrvá. I když ani tohle není pravidlo.

Markétě ze Šumperka stačil jediný týden. „Mě udělala šťastnou 15. 12. 2020 seznamka Elitedate. Po týdnu, co jsem tam byla, jsem narazila na skvělého chlapa, který mě nosí na rukou. Je to o štěstí i o tom, že Elitedate je seznamka určená pouze k vážnému seznámení. Nesetkala jsem se tam s nechutnými nabídkami jako dřív na jiných seznamkách. Možná mi k tomu pomohlo i to, že jsem hledala v cizím okrese. Měla jsem pocit, že v šumperském okrese inzerují pořád ti samí lidé.“

Jak najít partnera pro život?

 Jestli chcete najít partnera pro dlouhodobý vztah, registrujte se na placených seznamkách. Oproti seznamovacím aplikacím a seznamkám zdarma mají několik výhod. Používají propracovanější a sofistikovanější algoritmy a tím zvyšují pravděpodobnost, že zde narazíte na toho pravého. Podstatně také zúžíte okruh zájemců, kterým jde jen o sex. Ti nepotřebují placené seznamky, příležitostí najdou dost na těch, které jsou zdarma.

Neupínejte se na výsledek

Velkou výhodou virtuálního seznamování je, že poznáte spoustu zajímavých mužů, na které byste naživo nejspíš nenarazila. Získáte pár nových známých. Padesátiletá Klára vzpomíná na svou dobu hledání jako na sérii příjemných posezení. Přestože většina „oťukávacích“ schůzek neměla pokračování, ráda vzpomíná na setkání se zubařem, hrobníkem i potápěčem. Vyslechla si spoustu životních příběhů, naučila se překonávat svou nechuť k seznamování i ke komunikaci s cizími lidmi. Nakonec se seznámila se svým osudovým mužem, kterého by v reálném životě nejspíš nepotkala. Nebyl její typ, byl ze vzdáleného města a pohyboval se v jiném okruhu lidí, než vyhledávala ona. Klape jim to i dnes po patnácti letech a dvou společných dětech.

Zamilovaný pár po měsíci od seznámení

Najít partnera na internetu je dřina

Po půlroce marného hledání a absolvování nespočtu seznamovacích káv se usmálo štěstí i na svobodnou maminku Beatu. Její vyvolený ji ohromil na první schůzce.  Nezalekl se její podmínky, že na rande bere malého syna. Jeho pracovní auto se mu pro dítě zdálo málo bezpečné. Na schůzku přijel v autě od kamaráda i s vypůjčenou autosedačkou a dárkem pro syna. „Tím mě dostal. Je to už tři roky. Před dvěma měsíci se nám narodil společný syn.“

Opačnou zkušenost má sedmadvacetiletá mladá maminka Klára. „Po dvou letech jsem šla zase na seznamku zkusit štěstí. Ještě v noci jsem profil vzteky zrušila. Hned první magor psal, že si ho chce za 3000 vyhonit. Další jen vyzvídali, proč je tak nádherná žena na seznamce.“

Jak randit, když je všechno zavřené aneb rande v době koronaviru?

Narazili jste na muže, kterého chcete poznat i naživo? Zkuste se nejdříve více poznat po telefonu. Podle hlasu zjistíte, jak se vyjadřuje, jak moc se s vámi chce setkat. Lépe odhadnete vzájemné sympatie či antipatie. Následná schůzka naživo vám dá další díl do skládačky. Jen to máte složitější, když nemůžete ani do kavárny, ani do kina. První rande naplánujte někde v civilizaci.  Okruh po náměstí nebo v uličkách, kde je to živější, to jistí. V zimě udělejte horký nápoj do termosky a korzujte, v příznivějším počasí si dejte kávu z otevřeného okénka do kelímku a posezení na lavičce.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, aneb kdo nehledá, nenajde

Co žena, to jiná zkušenost. Nenechte se odradit jen proto, že to jiné nevyšlo. Až přijde pravý čas, objeví se i váš „pan božský“. A až se vás budou lidé z okolí ptát, jak najít partnera, budete jim moci odpovědět na základě vlastních reálných zkušeností. Nenechte se odradit ztíženými podmínkami k randění. Lidé touží po druhé polovičce i v době koronavirové. Když vám to vyjde, budete mít na 40. výročí seznámení na co vzpomínat.


Autor článku

Jarmila Zechová Syptáková Sendire.cz

Jarmila Zechová Syptáková

Můj život je takový, jaký jsem si vysnila. Obklopena velkou rodinou dělám to, co mě baví.  Založila jsem magazín pro ženy Sendire. Starám se o komunitu žen na volné noze.  Jako copywriterka využívám při psaní marketingových textů znalosti z on-line marketingu. Píšu příspěvky na blogy malých živnostníků i velkých firem, vytvářím PR zprávy, textuju weby. Mám za sebou 20 let v knihovně. V on-line světě i v knihovně se hodně pracuje s klíčovými slovy, která mají společný cíl. Dovést čtenáře k relevantním informacím.

Miluji společné chvíle s rodinou, cestování, lahodná sladká vína i objevování sebe sama.

Podobné články

Chorobná žárlivost – Když láska přeroste v posedlost
Knížka Manželství pro jednoho stojí za přečtení
8 pádných důvodů, proč se nerozvádět

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.