fbpx
MENU

Knížka Manželství pro jednoho stojí za přečtení

milostný román manželství pro jednoho

Chcete na pár večerů vypnout a nechat se unášet strhujícím milostným příběhem ze současnosti? Láká vás nakouknout do života americké smetánky? Sledovat napínavou kapitolu ze života osiřelé dívky, která se chce postavit na vlastní nohy? Pak si nenechte ujít nový milostný román od Ella Maise Manželství pro jednoho vydaný na sklonku roku 2023 odehrávající se v kulisách New Yorku.

Jaké jsou recenze na knížku pro ženy Manželství pro jednoho

Vzhledem k tomu, že Washington Post ji zařadil mezi bestsellery a na Amazonu se drží aktuálně v první dvacítce nejčtenějších knížek jsou recenze na knihu vesměs pozitivní. Ústředním motivem knihy je postupné sbližování dvou mladých lidí, kteří nejdříve uzavřeli manželství a až poté k sobě nachází cestu.

milostný román ze současnosti Manželství pro jednoho

Jak působí kniha na první pohled

Na první pohled může mnohé čtenáře odradit její tloušťka. Ano, vázaná knížka v pevné vazbě má sice 431 stránek, ale čte se jedním dechem. Než byste se do čtení nutili, spíše budete chtít děj natáhnout ještě déle. Veřte, že na konci si většina čtenářek bude přát, aby příběh pokračoval dále.

Manželství pro jednoho je věnováno možná i vám

Pro všechny, kteří měli někdy pocit, že nikam nepatří. Tento pocit zažívá hladní hrdinka románu Rose, kterou po tragické nehodě rodičů vychovával strýc. Ten jí po své smrti odkázal možnost používat dva roky nemovitost, za které měla platit pouze symbolické nájemné. Plánovala si v ní otevřít vysněnou kavárnu. Během projednávání závěti Rose zaskočí právník Jack, který ji sdělí, že tato podmínka se však vztahuje na jejího manžela, kterého však nemá.

spisovatelka ženských románů Ella Maise

Předloží ji „oboustranně výhodný“ návrh, který ji umožní pokračovat v započaté práci na kavárně. Šokované Rose nabídne, že si jí vezme za manželku, aby jí pomohl splnit strýcovu podmínku a ona mu na oplátku bude dělat občas společnost při jednáních a společenských setkání. Rose o kavárnu nechce přijít, a tak přistoupí s neznámým mužem na obchodní manželství. Až po bleskurychlé svatbě jí dochází, co vše svým „ano“ způsobila. Ze všeho nejdřív se musí s manželem seznámit, aby mohli na veřejnosti vstupovat jako opravdový pár. Jejich manželství musí vypadat opravdově, což je pro ně zpočátku velkým oříškem.

Ukázka z knížky Manželství pro jednoho

Přenesla jsem pozornost na oddávajícího právě ve chvíli, když pronášel: „… vás prohlašuji za muže a ženu. Můžete políbit nevěstu.“

To bylo všechno? Byla jsem vdaná? Jenom tak?

Ohlédla jsem se na svého už oficiálního manžela a okamžik jsem netušila, co mám dělat. Podíval se mi do očí. Co byla obyčejná pusa proti svatbě s cizincem, že? V domnění, že čeká na nějaký můj pohyb, a v touze mít to už konečně z krku, abychom odsud mohli vypadnout, jsem udělala první krok. Pořád jsme se drželi za ruce. Uhnula jsem pohledem, postavila se na špičky a krátce ho líbla na tvář. A právě když jsem ho pouštěla a chtěla ustoupit, mi volnou rukou jemně sevřel zápěstí a vynutil si oční kontakt.

Kvůli lidem kolem nás jsem se přiměla usmát a přetrpěla pomalý polibek kamsi na koutek úst.

Srdce se mi zběsile rozbušilo, protože jsem měla dojem, že ke mně zůstal přitisknutý o chvilku déle, a měla jsem ho tudíž u sebe blíž, než by mi bylo milé, ale nevinný polibek zřejmě tolik neznamená. Aspoň pro mě ne a byla jsem si jistá, že pro něho tím pádem dvojnásob.

„Gratuluji vám. Přeji vám ve společném životě mnoho štěstí,“ oddělil nás hlas oddávajícího. Honem jsem mu potřásla napřaženou rukou.

Náš jediný svědek, o němž jsem věděla, že je to ve skutečnosti řidič Jacka Hawthorna, se přišoural k mému nyní už manželovi, aby mu pogratuloval. Zavřela jsem oči a nutila srdce k pomalejšímu rytmu a sebe dívat se na to z lepší stránky. Z téhle šarády jsem těžila víc než Jack Hawthorne. Nezáleželo na tom, že ještě před pár týdny jsem byla zasnoubená s někým jiným, s Joshuou. Manželství s tímhle mužem nemělo co dělat s láskou.

„Půjdeme?“ zeptal se můj velice skutečný a oficiální, přesto pořád falešný manžel a já jsem otevřela oči.

Nebyla jsem připravená. Najednou jsem příšerně znervózněla, což nebylo dobré znamení, ale podívala jsem se mu do očí a přikývla jsem. „Jistě.“

Dokud jsme nevyšli z budovy, neprohodili jsme spolu jediné slovo. Řidič nás následoval ven v uctivé vzdálenosti a potom zmizel, aby přistavil auto, a my jsme zůstali stát v trapném tichu na chodníku a sledovali lidi procházející kolem, jako by žádný z nás netušil, jak jsme se na té ulici vůbec ocitli. Po pár minutách jsme promluvili oba najedou.

„Měli bychom…“

„Myslím…“

„Měli bychom se vrátit,“ řekl pevně. „Jestli mám stihnout letadlo, musím být na letišti za hodinu.“

„Dobře. Nechci tě zdržovat. Musím se převléct, než se vrátím do kavárny, ale klidně můžu jet do bytu metrem. Nechci, abys zůstal trčet v zácpě jenom proto, že já…“

„To je v pořádku,“ odpověděl roztržitě. Nedíval se na mě, ale na černé auto, které právě přijíždělo k chodníku. „Prosím,“ zamumlal a nakrátko jsem na bedrech ucítila jeho dotek, ale rychle zmizel, protože se sklonil, aby mohl otevřít dveře.

Sakra!

Neznala jsem ho natolik, abych se s ním dohadovala o tom, jak se dostanu domů, nemluvě o tom, že dohadování prostě nemám v povaze. Zatímco jsme vycházeli z budovy, s každým krokem se mi dělalo čím dál víc nevolno. Když na mě nepřestával v očekávání hledět, přijala jsem jeho nevyslovenou nabídku a nastoupila do auta. Snažila jsem se přitom moc nevléct.

Nasedl, zavřel dveře a já nad tou konečností zavřela oči.

Riskovat se může vyplatit

Jejich počátek vztahu si můžete představit jako postupné poznávání manželských dvojic v reality show Svatba na první pohled. V tomto příběhu to však mají oba protagonisté těžší o to víc, že se jednalo o svatbu čistě z rozumu. Dojde tedy i na slzy a pochyby. Vždy se však najdou důvody proč se nerozvádět. I když…Při čtení knížky se dočkáte i vysvětlení toho, jaký byl pravý důvod nabídnutého manželství. Je to zkrátka příběh jak vyšitý z červené knihovny. Umocněný tím, že bohatý a úspěšný právník si vezme za ženu chudou a pracovitou ženu.

Manželství pro jednoho mezi erotické romány nepatří

I když se v anotacích a jiných recenzích dočtete, že se jedná o erotický román, není to pravda. Pokud byste tento druh literatury od této knížky očekávali, budete zklamaní. K decentnímu popisu erotické scény dojde poprvé až hodně za půlkou knihy a nezabere víc než pár stránek. Žádné pikantnosti a výstřednosti tedy od autorky nečekejte. Jedná se o jednoduchou, svižně a dobře napsanou romantickou knížku, u které si odpočinete.

Máte chuť začíst se do příběhu a zjistit, jak to celé dopadlo? Jaké překážky museli Rose a Jack překonat? Kupte si knížku Manželství pro jednoho za zvýhodněnou cenu ještě dnes, ať už třeba zítra můžete žít příběhem někoho jiného,

Citace knihy

Maise, Ella: Manželství pro jednoho, Mystery Press, Praha 2023.


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Chorobná žárlivost – Když láska přeroste v posedlost
8 pádných důvodů, proč se nerozvádět
Jak najít partnera v době koronavirové?

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.