fbpx
MENU

Přechod u ženy může přijít v jakémkoliv věku

žena ve 43 letech v přechodu

Ženský přechod je přirozený důsledek stárnutí během kterého prochází tělo velkými změnami. Postupně ustane menstruační krvácení a dojde ke ztrátě plodnosti, což znamená, že již nemůžou mít děti. Tato fáze je často spojena s mnoha nepříjemnými projevy.

Co může snížit nepříjemné projevy ženského přechodu

  1. Zdravý životní styl
  2. Doplňky stravy
  3. Přírodní léčba ženského přechodu
  4. Léky, které vám předepíše lékař

Kdy nejčastěji k přechodu dochází

K ženskému přechodu (klimakteriu) dochází nejčastěji mezi 45. až 55. rokem. Průměrný věk, ve kterém ženy vstupují do menopauzy (kdy přestanou mít menstruaci), se obvykle pohybuje kolem 51 let. Je však důležité si uvědomit, že každá žena je jedinečná, a tak věk, ve kterém dojde k přechodu, může variabilní. O tom, jak bude tato životní fáze vypadat u vás zjistíte, když se zeptáte mámy.

Co znamená předčasný přechod

Za předčasný nástup klimakteria se považuje, pokud se příznaky menopauzy objevili před 40 rokem. Předčasný ženský přechod není vzácností. Týká se čtyř procent ženské populace, tedy každé pětadvacáté ženy. Vyšší riziko předčasné menopauzy se objevuje u žen, které k ní mají genetickou predispozici. Předčasnou menopauzu však mohou mít na svědomí i autoimunitní onemocnění jako je třeba revmatoidní artridita nebo lupus. Do menopauzy vstoupí žena dřív, pokud prodělala radioterapii nebo chemoterapii nebo pokud u ní došlo k odstranění vaječníků.

Klimakterium test aneb jak poznat jestli jste v přechodu

  1. Změna v menstruačním cyklu, který se stává nepravidelným a může se nakonec úplně zastavit.
  2. Návaly horka, noční pocení, změny nálad, nespavost a suchost pochvy, které jsou často spojeny s poklesem hladiny estrogenu.
  3. Testem provedeným lékařem
  4. Testem k domácímu samotestování. Přesný test na zjištění klimakteria je test KlimaSei, který má srovnatelné výslekdy z krevními testy provedenými lékařem. Pokud máte pochybnosti a chcete vědět, jak na tom jste, objednejte si testy ještě dnes.

Zdroj obrázku: Image by Silvia from Pixabay


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.