fbpx
MENU

Menopauza – účinná může být i přírodní léčba

bolest ženy břicha při menopauze

Co je nejlepší na návaly horka, jak v menopauze nepřibrat, jak bojovat s výkyvem nálad? Poradíme vám. Přírodní léčba dokáže být v některých případech stejně účinná jako klasická medicína.  

Ke zvládnutí nepříjemných příznaků ženského přechodu je pozitivní naladění. Některé ženy jsou toho názoru, že prášky mají přijít na řadu až když jste vyzkoušely všechno ostatní. Doporučují brát přechod jako normální stav, který jednou přejde. Souhlasím s tím. Nevyhnete se mu, patří k životu stejně, jako puberta.

Zkušenosti s přírodní léčbou žen v přechodu

S blížícím se klimakteriem se dostává více do popředí důležitost vyvážené stravy, zdravého pohybu i psychická pohoda. Hezkým příkladem úspěšně zvládnuté menopauzy je strategie dnes šedesátileté Dany:

Brala jsem jen přírodní Mirele a občas ženský čaj. Jak návaly přišly, tak zase odešly. Nebylo to nic nedalo zvládnout.  Hold se musí přijmout, že to tak je. Nezměním to, i kdybych se vztekala sebevíc.

Padesátiletá Katka se nemůže vynachválit Sarapis, který obsahuje obsahuje  izoflavony z červeného jetele a sóji, včelí pyl mateří kašičkou a vitamíny. Už po 14 dnech pravidelného braní cítila úlevu. Její o rok mladší kolegyně Zuzana je naopak spokojená s přípravkem Feminus, ve kterém jsou účinné látky z řeřichy peruánské, indického ženšenu, extrakt z kakaa doplněné o celou řadu zdraví prospěšných vitamínů. Zuzana si chválí, že ji po užívání přípravku vymizely návaly horka a začala spát celou noc. Jediné, co ji trápí je, že se nedokáže vyrovnat s tím, že stárne.

Iva, které je teprve 32 a prochází si předčasnou menopauzou nedá dopustit na tabletky firmy NatureVia s názvem Estrovone. Jehož hlavní složku tvoří opět sója.

Přírodní léčba zahrnuje, ale i pití bylinkových čajů

Které bylinky či směsi mohou zmírnit nežádoucí projevy menopauzy?

Čaj proti pocení

Kontryhel

Čaj z přírodního jetele

Bylinné kapky na zmírnění nepříjemných projevů menopauzy

Migresan bylinné kapky od Dr. Popov jsou vhodné především na relaxaci a uvolnění.


Autor článku

Klára Zichová

Copywriterka na volné noze, která holduje psaní a knížkám už od útlého věku. Ve volných chvílích píše poezii, toulá se přírodou nebo přemýšlí nad tím, jak dosáhnout nesmrtelnosti.

Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.