fbpx
MENU

Soňa Felixová vás odbornou němčinu naučí z pohodlí domova

Naučte se odbornou němčinu on-line

Mgr. Soňa Felixová pracuje, žije a cestuje mezi různými světy – světem němčiny a češtiny, světem školské teorie a profesní praxe, světem učení a zábavy. Už 18 let překládá texty, tlumočí a vyučuje. Ať už učí němčinu v České republice, nebo češtinu v Rakousku, její motivace je vždy stejná: „Jazyk nejen učit, ale i naučit.“ Tomuto cíli a využití jazyka v profesní praxi jsou věnovány i její nové jazykové on-line kurzy.

S němčinou se neztratíte

Proč se specializujete výhradně na němčinu?

Na to je jednoduchá odpověď, kterou mohu pojmout ze dvou úhlů pohledu. Buď čistě prakticky – je jasné, že angličtinou dnes už nikoho neohromíte. Německo má nejsilnější ekonomiku v Evropě. Znalost němčiny představuje značnou konkurenční výhodu při hledání práce doma i ve všech německy hovořících zemích. Znalost jazyka otevírá brány ke skvělé zahraniční dovolené v sousedních zemích. Kromě toho mohu uvést četné příklady provázanosti české, rakouské a německé kultury a jazyka, celou řadu velkých jmen literatury, umění i filozofie a odkázat na onen skvělý „tavicí kotel“ nápadů, ideálů a výměny zkušeností střední Evropy, bez kterého bychom nebyli tam, kde jsme. „Jít na zkušenou“ k blízkým sousedům byla a je deviza, kterou vám nikdy nikdo nevezme.

On-line jazykové kurzy němčiny se specializací

Co vás vedlo k vytvoření kurzů němčiny specializovaných na jednotlivé obory?

Samotná praxe. Během své práce se dlouhodobě pohybuji mezi lidmi z různých prostředí. Překládám technickou dokumentaci, tlumočím technická školení i konference, poskytuji jazykovou asistenci v nemocnicích nebo prověřuji jazykové dovednosti uchazečů o zaměstnání. Vždy mě fascinovalo, jak blízko k sobě mají lidé stejných profesí. Mají stejné starosti, ale i radosti, výměna zkušeností v rámci oborů je vždy úžasný zážitek, který nás spojuje napříč národy. Mluví-li lidé z podobného pracovního prostředí o něčem, co je baví či rozčiluje, ztrácí pojem o čase i o povinnostech, objevují v sobě oheň emocí a nadšení. A to je přesně to, co platí i při výuce jazyka.  Ostatně – už i sám Goethe věděl, že „šedá je všechna teorie, kde zlatý strom života se zelená.“

Soňa Felixová

V čem se vaše kurzy němčiny liší od jiných?

Při výuce vycházím z individuálních potřeb dané profese. Všechny použité materiály, cvičení i články kurzů vznikly pečlivou úpravou textů z praxe, věty jednotlivých cvičení zazněly přímo na jednotlivých pracovištích, vychází z reálných situací. Nebudu se vás tedy ptát, co jste dělali o prázdninách ani jaké máte koníčky. Ukážu vám, jak obstát v oboru, který vás baví.  Naučíte se – podle toho, který kurz si zvolíte – vyjednávat s obchodními partnery, komunikovat s pacienty, rozumět chybovým hlášením či napsat životopis. Gramatická témata jsou vysvětlena tak, aby na sebe vzájemně navazovala, ke každému gramatickému jevu jsem natočila video, ve kterém vám zprostředkuji tipy a triky, jak se gramatiku co nejrychleji naučit, i to, co se neučit, protože to logicky odvodíte.

Proč absolvovat jazykové kurzy

Pro koho jsou jednotlivé kurzy určeny a co se v nich naučíme?

Kurzy jsou koncipovány pro začátečníky i mírně pokročilé. Záleží na tom, co se potřebujete naučit. 

V kurzu Němčina pro obchodní jednání a management se naučíte představit sebe i firmu, kterou vedete nebo pro kterou pracujete, domlouvat si obchodní schůzky, vést smalltalk. Získáte jistotu při vyjednávání, diskuzích i v e-mailové komunikaci, zvládnete zápisy z porady. Ukážu vám, co potřebujete ke správné prezentaci. Pomohu vám při realizacích zakázek, stížnostech a reklamacích a naučím vás číst obchodní smlouvy.

Němčina pro pečovatelské profese je především pro pracovníky ve zdravotnictví, kteří mají odborné zkušenosti, znalosti i praxi. Náplní kurzu je popis vlastní činnosti, zdravotní pomůcky i problémy, slovní zásoba pro dorozumění s pacienty i kolegy, zjištění příčin zdravotních obtíží pacientů i popis léčby. Porozumíte základům zdravotnické dokumentace, budete schopni pacienty doprovázet a pomáhat jim tak, aby vás práce naplňovala.

Němčina pro techniky, servis, opravu a výrobu je směřována na pracovníky v technických provozech. V kurzu se naučí popisovat stroje a technická zařízení, nutné opravy, závady a údržbu. Po absolvování kurzu si domluví termíny servisních prací, budou umět reagovat na případné reklamace i komunikovat se zákazníky. Porozumí základní terminologii návodů k obsluze, bezpečnosti práce, rozeznají jednotlivé výrobní postupy.

Žadatelům o práci ukážu na kurzu Němčina pro uchazeče o zaměstnání, jak přímo kontaktovat německy hovořící zaměstnavatele. Naučím je, jak v němčině napsat životopis s průvodním dopisem, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor i vyjednávat o pracovních podmínkách a platu. Dozvíte se, jak domlouvat termíny a komunikovat s kolegy na pracovišti, jak se vyznat ve firmě i na pracovišti, jak rozumět pracovním smlouvám, ale i to, jak dát výpověď.

Co se v kurzech naučím

Co všechno jednotlivé kurzy obsahují a jaká je jejich skladba?

Každý kurz má 10 tematicky zaměřených lekcí, ve kterých probereme 30 gramatických témat a naučíme se nová slovíčka a fráze. Vše si můžete procvičit ve cvičebnici s klíčem, dostanete SLOVNÍČEK se slovíčky, s nimiž se ve cvičeních setkáte. V téměř 30 videonahrávkách celého kurzu vám pak ukážu, jak se všechno naučit tak, aby se němčina rychle stala vaší novou každodenní zábavou i vysoce užitečnou vášní.

Lekce a gramatické jevy na sebe navazují jako stavebnice, ale každou lekci si můžete libovolně rozdělit do několika studijních úseků podle svých časových možností. Při intenzivním každodenním studiu můžete dosáhnout skvělých výsledků již během jednoho měsíce.

Německy prakticky

Součástí každého kurzu jsou také UŽITEČNÉ FRÁZE pro rychlou potřebu.  Jsou mojí zvláštní zálibou, ba přímo sběratelskou vášní. Nasbírala jsem je při své tlumočnické a překladatelské praxi a upravila jsem je pro potřeby výuky přímo na míru.  V každé lekci najdete ke každému tématu minimálně jednu stranu užitečných frází, které se můžete naučit a ihned použít. Získáte tak rychle „munici“ pro většinu základních situací, které vás ve vašem oboru mohou potkat.

Pro ty, kteří si chtějí své znalosti rozšířit do větší hloubky, jsem připravila v každé lekci také doplňkové texty, které zahrnují četbu, doplňování, testy i zábavu a vzorky textů z praxe.

Postupně dosáhnete přesně té pozice, která vám při jednáních s německy hovořícími protějšky skutečně náleží. Rychle, efektivně, zábavně a tak, abyste své znalosti mohli okamžitě využít.

Získejte základy, na kterých můžete stavět

Poslední důležitá otázka na závěr. Co dělat, když něčemu nebudu rozumět? Když budu potřebovat radu? Co když mi v průběhu samostatného studia najednou „dojde dech“?

Dejte mi vědět! Nezůstávejte vězet v půli cesty a nikdy se nevzdávejte. Vše v jazyce se dá pochopit, vše se dá naučit, každá situace či gramatická zapeklitost má své řešení. Zakoupením jednoho z mých odborných kurzů získáte skvělé základy, na kterých lze stavět. Budete-li chtít, můžete si u mě kdykoliv v rámci našich společných časových možností objednat další rozšiřující výukové hodiny němčiny po Skypu, během kterých vše vyřešíme a procvičíme přesně podle vašich individuálních požadavků a potřeb. Mým cílem je jediné – přesvědčit vás v duchu mého oblíbeného tibetského přísloví, že na tomto světě nejsou žádní cizinci. Jsou zde pouze přátelé, které jsme dosud nepotkali.

Potřebujete se naučit německy v oblastech, na které jsou kurzy zaměřené? Vyberte si z nabídky mých on-line kurzů němčiny s oborovou specializací a začněte s učením ještě dnes.

Doufám, že se vám mé kurzy budou líbit, a přeji vám viel Spaß, Erfolg und Freude – mnoho zábavy, úspěchů i radosti!


Autor článku

Jarmila Zechová Syptáková Sendire.cz

Jarmila Zechová Syptáková

Můj život je takový, jaký jsem si vysnila. Obklopena velkou rodinou dělám to, co mě baví.  Založila jsem magazín pro ženy Sendire. Starám se o komunitu žen na volné noze.  Jako copywriterka využívám při psaní marketingových textů znalosti z on-line marketingu. Píšu příspěvky na blogy malých živnostníků i velkých firem, vytvářím PR zprávy, textuju weby. Mám za sebou 20 let v knihovně. V on-line světě i v knihovně se hodně pracuje s klíčovými slovy, která mají společný cíl. Dovést čtenáře k relevantním informacím.

Miluji společné chvíle s rodinou, cestování, lahodná sladká vína i objevování sebe sama.

Podobné články

Odhalte příčiny insomnie a vyzkoušejte sílu přírodu
Kdy a proč pít kontryhelový čaj
Dentální probiotika a jejich benefity pro zdraví ústní dutiny i imunity

Komentáře k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášením k odběru souhlasíte se zpracováním osobních údajů.